Server Error املاک تبريز - مشاوران املاک تبريز - شبکه املاک تبریز - فروش و پيش فروش - رهن و اجاره

 
  کد :  رمز :      
   
 

 فروش و پيش فروش :   رهن و اجاره :                                                          [ جستجو با جزئيات ]

        
   
 
 Ads by Moshaveran      ابلاغ نهایی طرح جامع کندوان

ابلاغ نهایی طرح جامع کندوان

     بزرگنمايي متن   کوچکنمايي متن
 

 

 

کندوان تبریز

فرماندار شهرستان اسکو از تصویب و ابلاغ نهایی طرح جامع کندوان تنها روستای صخره‌ای زنده جهان خبر داد


 

به گزارش خبرگزاری فارس از اسکو، مرتضی علیخانی ظهر امروز در کارگروه میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان اسکو از تصویب و ابلاغ نهایی طرح جامع کندوان خبر داد و اظهار داشت: با تصویب نهایی طرح جامع کندوان، تمام خدمات دستگاه‌های اجرایی و خدمت‌رسان در این روستا بر اساس قوانین و معیارهای میراث فرهنگی انجام گرفته و شاهد تحول عظیم در این بخش از روستا خواهیم بود.
وی توجه به توسعه و عمران روستایی و افزایش امکانات در محیط روستاها را از جمله اقدامات مهم و تاثیرگذار فرمانداری در طول یک سال اخیر برشمرد و گفت: در بخش گردشگری، اجرای طرح جامع کندوان و ثبت جهانی آن از جمله دغدغه‌های مهم این شهرستان محسوب می‌شود که با کمک مسئولان استانی و کشوری، طرح فوق به اتمام رسیده که با اجرای این طرح شاهد تحول عظیم در روستای کندوان و خدمات ارائه شده در آن خواهیم بود.
علیخانی با اشاره به اینکه پرونده طرح جامع کندوان بر اساس معیارهای ثبت جهانی کندوان تدوین و تصویب شده و لازم است تا دستگاه‌های اجرایی و خدمت‌رسان اقدامات خود را در محیط این روستا بر این اساس انجام داده تا خللی در روند ثبت جهانی این روستا به وجود نیاید.
وی با اشاره به اینکه جلوی ساخت و سازهای جدید و غیرمجاز در محدوده روستای تاریخی کندوان گرفته شده است، از تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز در محوطه تاریخی این روستا خبر داد و گفت: به زودی 40 واحد از ساخت و سازهای غیر مجاز طبق قوانین و مجوزهای قضایی تخریب و به محل روستای سرریز جمعیتی کندوان که در پایین دست این روستا احداث شده است انتقال می‌یابد.
فرماندار شهرستان اسکو اجرای این طرح را فرصت بسیار مناسبی برای شهرستان اسکو و روستاهای واقع در مسیر این روستا عنوان کرد و افزود: بر اساس این طرح کلیه خدمات ارائه شده در این روستا و مسیرهای منتهی به آن از استانداردهای مصوب تبعیت کرده و از رهگذر آن شاهد افزایش ورود گردشگر به شهرستان و افزایش ترنومل مالی در منطقه خواهیم شد.
علیخانی با اشاره به اینکه مزیت اصلی شهرستان اسکو در بحث گردشگری است توجه به ساماندهی روستای کندوان و تلاش برای معرفی این روستا به سازمان بین‌المللی یونسکو جهت ثبت جهانی آن را موفقیتی بسیار مهم برای صنعت گردشگری استان و شهرستان عنوان کرد و گفت: با ثبت جهانی این روستا اعتبارات ویژه‌ای برای روستای کندوان تخصیص یافته و تحول چشمگیری در این رابطه در روستای کندوان شاهد خواهیم بود.

براساس گزارش خبرگزاری فارس، روستای تاریخی کندوان در 50 کیلومتری جنوب‌غربی تبریز؛ یکی از روستاهای دهستان سهند است که در 18 کیلومتری جنوب اسکو، در دامنه سرسبز سلطان‌داغی واقع شده است.

این روستا طبق سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال 1375، 137 خانوار و 750 نفر جمعیت دارد که به کار کشاورزی و دامداری و صنایع دستی اشتغال دارند. آنچه به کندوان هویت باستانی داده وجود 117 خانوار و منزل مسکونی در درون توده‌های مخروطی و هرمی‌شکل صخره‌ای است. روستاییان کندوان داخل این توده‌ها برای خود خانه مسکونی، آغل، انبار و کارگاه ایجاد کرده‌اند.

این روستا در شمال‌غرب ایران واقع در ارتفاعات کوه سهند با قدمتی 700 ساله یکی از جذاب‌ترین مکان‌های دیدنی و شگفتی‌های ایران به شمار می‌رود که به دلیل شکل خانه‌های آن که به مانند کندوی عسل در دل کوه کنده شده‌اند به آن روستای کندوان می‌گویند، در حال حاضر کندوان تنها روستای زنده صخره‌ای جهان است که زندگی طبیعی مردم در آن جریان دارد.

وجود آب معدنی، خانه‌های منحصربه‌فرد، دره‌های سرسبز و خرم، آب و هوای مطبوع و لبنیات و عسل مرغوب کوهستان، سبب جذب تعداد کثیری مسافر از نقاط دور و نزدیک به این روستا به خصوص در فصول مساعد سال می‌شود.

این روستا به سبب ویژگی معماری صخره‌ای و بافت مخصوص آن در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است. توده‌ها و گدازه‌های مذاب آتشفشانی، به وسیله باد، برف و باران در طی هزاران سال متمادی شکل گرفته و به این فرم درآمده است، کران‌ها در تابستان‌ها خنک و در زمستان‌ها گرم است.چهارشنبه 24 دي 93


 
 
 آخرين جستجو ها :

عباسیروبرویسایپاويلاشهرجاده تهران زمينبلوارميرداماد بهارانبیمارستانآذربایجان کارگاهحقیقتاولویتصوفيانالماسرهن و اجاره کارگاه بزرگراه کساییمهرانفربودزیتونالمهدیسبلانسيلابسردرود کوی توحیدتوانیرکلاهدوزقطرانآپارتمان کوچه باغقرارداداموزشبیلانکوهمنطقهخمينیمطهریصفاونددامپزشکی ورزشمنظريهدامپزشکیخمینیاندیشهشهرک مهرانشهرچايکنار واحد تجاریآذرشهر ابرسان متری کلها باغشمالامتياز ساخت فروش براصلیلاله زارقورخانهسومينصنعتيکوچه باغ تبريز ناحیه خيام كوي نباتيفرهنگيتيمورسربازافرازالوار سفلیزعفرانیه تبریز داروخانهزيتوننرسيدهساختمنچایکنارشریعتیمیردامادانبارگلبارانینگجهنزدیککندرودشهرداريارتمانکوچه باغتبریزیزعفرانیه کوی فرهنگیان مجتمع اندیشهمخابراتپورحسيندماوند

 
 


شبکه اطلاع رساني املاک و مستغلات شهر تبريز کليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شبکه اطلاع رساني املاک تبريز محفوظ است و هرگونه کپي  اطلاعات ، مطالب و فايل ها بدون مجوز کتبي ممنوع مي باشد.

صفحه اول   |   در باره سايت   |  قوانين و مقررات   |   راهنما   |   تماس                                    Copyright © 2008 - 2021 , All rights reserved for moshaveran.info